Budete lyžovat? Kdy začne lyžování? A co Grand Opening, jak to s ním letos bude?

To je jen stručná ukázka toho, s jakými dotazy se v posledních týdnech na sociálních sítích setkávám. A nejen já, stejným otázkám čelí i kolegové na rezervačním oddělení, na recepci i v zákaznickém centru. A my pro ně odpověď nemáme. Leda bychom vytáhli věšteckou kouli, ale tu si schováváme raději na dotazy typu: „Jaké bude počasí o víkendu za 13 týdnů? To se k Vám totiž chystáme na Stezku v korunách stromů.“ Suma sumárum, občas to nemáme lehké. V oblacích, Stezka v oblacích! Ale kdo to má v dnešní době jednoduché, že jo…

Přestože zatím jasnou odpověď na lyžování nemáme, flintu do žita neházíme. A vy byste neměli také. I když zatím nejedou pro lyžaře lanovky a vleky, je stále prostor pro vyžití na horách. Inspirujte se na našem blogu, co můžete do takového programu na Dolní Moravě zařadit.

Mrazivá jízda na Mamutí horské dráze

Kdy jindy by měl být příhodnější čas na návštěvu bobové dráhy, zvané Mamutí horská, než v zasněžené krajině jako vystřižené z doby ledové, kdy se zde proháněli samotní mamuti.  Přesně tak, právě teď. A není to jen laciný marketingový obrat, kterým bych se snažila zlákat davy návštěvníků. Hned vám řeknu napíšu několik důvodů, proč to MHDčko za to v zimě stojí:

  • Díky mrazu je jízda ještě svižnější, nikoli však nebezpečnější.
  • Oproti letní čekačce v zimě do ruky žádný pořadový lístek nedostanete, návštěvnost je nižší, tudíž kdo přijede, ten hned jede.
  • „Mamutku“ můžete sjet i když zrovna brázdíte svahy na lyžích či prknech, prostě si koupíte jízdenku dolů, nahoře odložíte prkno nebo lyže a na skipas si pak zase vyjedete nahoru. V případě zájmu a Vašeho dojmu můžete jízdu opakovat.
  • Na trati se nachází fotopast, která Vám zajistí nezapomenutelnou vzpomínku, kterou si můžete vzápětí po vystoupení z bobu vytisknout nebo poslat e-mailem, ideálně do své schránky. V případě zájmu a Vašeho výrazu na fotce můžete jízdu opakovat.
  • Už jsem zmiňovala, že jde o nejdelší bobovou dráhu u nás? Ne? Fajn, jde totiž o nejdelší bobovou dráhu ve střední Evropě. A když přimhouříte obě oči nebo si budete myslet, že je Andorra třeba v Africe, tak se můžete doma chlubit tím, že jste sjeli tu vůbec nejdelší bobovku v Evropě.
  • A k famózním parametrům přidám ještě pár čísel: délka sjezdu 3 kilometry, celková délka 4,2 kilometry, převýšení 364 metrů, maximální rychlost 50km/h, 25 zatáček, osmičková smyčka, 360° otočka a nespočet terénních vln vinoucí se zasněženou krajinou.

Takže k dotazu, kdy že teda tu zimní sezonu otevřeme, máme jednoznačnou odpověď. Až nám nahoře mávnou, my půšťáme. Do té doby Vám, bude-li to potřeba, přineseme na blogu pár tipů, co dělat na Dolní Moravě, dokud je lyžovačka pasé.