Nejedno tvrzení návštěvníků Dolní Moravy říká, že „jeden den na Dolní Moravě vám stačit nebude“. Ten, kdo Horský resort Dolní Morava zná, a navštívil ho minimálně v uplynulých dvou letech, musí s tímto tvrzením jednoznačně souznít. Nepřeberné množství dětských radovánek a adrenalinových zážitků s evropskými či dokonce světovými „prim“ však nemusí být nosným tématem rodinného výletu či dovolené. Je téměř nemožné vše zažít během jednoho dne a v čas, kdy to chce stihnout většina dalších návštěvníků. Na to však mám řešení – zkuste Dolní Moravu v letní podvečer – je perfektní!

Spousta návštěvníků resortu opouští tuto mekku zábavy a zážitků v odpoledních hodinách. Je proto psychicky velmi povzbudivé přijíždět do Dolní Moravy v době, když v protisměru potkáváte doslova auto za autem. Proč tedy nepoznat dětské parky, letní tubing, Mamutí horskou dráhu, adrenalinovou věž, bobovku U Slona nebo jednu z předzahrádek restaurací bez front a čekání za příjemného odpoledního světla a voňavého vzduchu přicházejícího podvečera? Dětské parky jsou v létě otevřeny do 19 hodin, Mamutí horská dráha dokonce až do deváté večerní a navíc za výhodnější ceny. To je třešnička na dortu za krásným dnem v přírodě, v lese, na kole…

Možností, kam vyrazit na výlet v okolí Dolní Moravy je opravdu nepřeberné množství. Není jednoduché jen tak vybrat TOP pětku nebo si zvolit ta nejnavštěvovanější místa. Co třeba zkusit náhodně zapíchnout prst na turistické mapě a vychutnat si například klid na druhé straně hřebenu? Dostanete se k rozcestníku Klepáče, sedla Puchacza nebo popojedete na kole směr Hanušovice přes Malou Moravu na Severomoravskou chatu. Krásný půldenní výlet najde svůj cíl také v okolí Šanova směrem na Křížový vrch či na Suchý vrch. Všechny tyto dopolední výlety se protáhnou, s krátkou pauzou na občerstvení a spánkem dětí v autě, v sedačce na zádech či sedáku vašeho kola, maximálně do 14.–15. hodiny odpolední.

Druhá část dne, tedy odpoledne, patří klidnějšímu módu jinak velmi navštěvovaného resortu. O tom, co všechno se dá na Dolní Moravě vyvádět, už bylo popsáno na všemožných portálech s tipy na výlety až až. O tom tedy jindy a jinde, protože je odpoledne a já jdu s dětmi ven si užít společnost obřího mamuta a navečer si „dáme“ Mamutí horskou dráhu za soumraku.

Mohlo by se vám také líbit: