Daria Valentinová: Máma, která si umí užívat, je jistota spokojené rodiny, říká trenérka, která povede víkendový pobyt na Vistě

Již za měsíc se bude ve Wellness hotelu Vista konat fitness víkend pod vedením certifikované trenérky, kterou není nikdo jiný než Daria Valentinová, která se do Visty zamilovala coby z pozice hosta a nyní se sem chystá, aby předala své znalosti a zkušenosti ze světe fitness třeba právě i Vám!

Dario, když se někdo podívá na Váš Instagram, je hned jasné, že se fitness věnujete už nějaký ten pátek. Vzpomenete si, kdy jste se cvičením začala a co vás k tomu vedlo?

Sama se cvičení věnuji už víc než 17 let.  Za tu dobu jsem prošla bohužel i poruchou příjmu potravy, kdy se z cvičení a regulace na nějakou dobu stala obsese. Ale už je to přibližně 10 let, co jsem se uzdravila. Od té doby mám tři zdravé děti, umím se vrátit do formy po porodu bez stresu a jídlo je můj kamarád, nikoli strašák. Ta cesta ven nebyla lehká, ale cvičit jsem nepřestala, naopak – používám teď cvičení a zdravý přístup ke stravování jako podporu svého zdravého těla i mysli.

Láska k fitness Vás dovedla až k roli trenérky. Jak dlouho už se trénování věnujete?

Nápad, že můžu pomáhat i ostatním, se zrodil poměrně nedávno – na mé třetí mateřské, tedy před dvěma roky. Ale pravdou je, že jsem ho už dlouho „louhovala“ v hlavě, než jsem se odhodlala k tomu kroku začít to opravdu dělat.

Myslím, že právě moje zkušenosti, kdy jsem prošla i tou stinnou stránkou, a nejen sluníčkovou, mi pomáhají mé klientky lépe pochopit a pomoct jim. Skoro u každé to končí tím, že pracujeme nejen s tělem, ale i s hlavou, vždyť to vždy jde ruku v ruce.

Nedílnou součástí každého dobrého trenéra je určitě vzdělávání. Za ty dva roky jste získala nejeden certifikát. Shrnula byste nám, čím vším jste si prošla?

Absolvovala jsem trenérský kurz „Instruktor fitness“ od Akademie Ronnie, a také několik specializovaných kurzů a seminářů. Konkrétně „Tréninky s vlastní váhou“ a „Bezpečnost tréninkového procesu“ od Alison Institutu, „Emoční tuk“, „Sestavování jídelníčku“ a „Svalový růst“ od Fitness Institutu. Teď v září mě čekají další dva praktické semináře, a sice „Cvičení těhotných“ a „CORE: aktivace, sed, stoj, dech“. A rozhodně tím nebudu končit. Člověk mé profese by se měl vzdělávat stále a pořád.

Kde jako trenérka působíte?

Protože můj nejmenší syn je ještě malý a teprve v září začal navštěvovat školku, působím nejvíce online. Vlastně v tuto nejistou dobu je to nakonec největší jistota!

Vedu i individuální klientky, které cvičí jak v posilovně, tak doma. Umím překonat nevýhody online trénování (například to, že člověka nemám hned vedle sebe a nemůžu si ho vzít za ruku, za nohu a ukázat mu něco přímo na jeho těle), ale dokážu i využít všechny jeho výhody naplno. Techniku provedení cviků si kontrolujeme dle vzájemně posílaných videí, tréninkové plány si upravujeme každý týden podle toho, jak ten předchozí uplynul, jsem s nimi pořád v kontaktu. tento formát mi umožňuje jim věnovat často víc pozornosti, než je schopen dát trenér během jedné tréninkové jednotky.

Nedávno jsem přišla s novinkou HOME GYM by Daria. Jedná se o online prostor, kam člověk může přijít kdykoli, tedy uprostřed měsíce, týdne, dne, vybrat si tréninkový plán, který se mu bude líbit, a může začít. Všechna tréninková videa jsou v reálném čase ve stylu zapni si a cvič se mnou. 

Nemusí se začínat od pondělí, od 1. ledna nebo až bude po Vánocích. Není to výzva, kterou musí člověk splnit do určitého data nebo prostě za každou cenu, jinak odnese jen pocit selhání. Nehubneme tam „do plavek“, „k svatbě“ nebo „k výročí“ – stává se to všechno našim životním stylem. 

A co je nejdůležitější – jsem tam já! Všechny ty tréninky jsem sama odcvičila. Poradím každému, jak to všechno nejlépe zorganizovat. Zkontroluji techniku a správnost provedení cviku.  Poradím ohledně stravy nebo vůbec čehokoliv, s čím si člověk nebude vědět rady.

Momentálně je tam jen první tréninkový plán: PO DOVOLENÉ. Ten je zaměřen na vrácení se do režimu a zapracování na nějakém tom faldíku, přivezeném z prázdnin. Ale už teď makám na dalším plánu – pro začátečníky. 

A čím déle v HOME GYMu člověk je členem – tím víc novinek zažije. 

Specializuje se Váš trénink na něco?

Jelikož se celé moje trenérství zrodilo z potřeby pomáhat a předávat zkušenosti, soustřeďuji se především na cvičení pro ženy. Často jde o maminky. Ne že bych neuměla cvičit i s pánem, ale dámy mi více důvěřují a já zase v každé vidím něco, čemu já rozumím, i když je to nějaká maličkost a dokážu najít přístup.

Jak jste se dozvěděla o Vistě a kdy jste zde byla poprvé?

Na Dolní Moravu do Visty jsme poprvé jeli ještě před třemi lety, můj nejmladší syn byl ještě v bříšku. Kamarádka mi ten hotel a celý resort hodně doporučovala jako ideální prostředí pro rodiny.

Zkusili jsme jen jednu noc a hned chtěli prodloužit. Bohužel tehdy už to nebylo možné, tak jsme si hned po návratu rezervovali další víkend. A od té doby je to prostě každoroční několikanásobná závislost záležitost :). Letos byla Vista prvním místem, kam jsme se vydali po totálním uzavření všeho! Prostě srdcovka, kam se člověk chce pořád vracet, a kde najde pokaždé pro sebe něco nového.

Co jste si na Vistě nejvíce oblíbila?

Já u vás miluju hlavně ten pocit, že právě na tebe tady všichni čekali a právě tebe tady mají nejvíce rádi. Tento přístup k hostům bohužel na mnoha turistických místech chybí. Člověk se u vás cítí opečovávaný.

Miluju to, že si tady každý přijde na své. Je tu zábava pro děti každého věku, případné hlídání, pro rodiče wellness, možnost sportů, vynikající jídlo a víno. No a ten horský vzduch. Pokaždé, když odjíždíme, se manžel chce přestěhovat někam do hor :).

Komu byste doporučila Fitness víkend na Vistě?

Především maminkám. Ať už si vezmou rodiny s sebou, nebo pojedou s kamarádkou, nebo klidně i samostatně a poznají se s dalšími účastnicemi až na místě, myslím si, že si to maximálně užijí. Máma, která si umí užívat je jistota spokojené rodiny!

A na cos se mohou účastníci během víkendu na Vistě těšit?

Večer 16. října se ubytujeme a jdeme se seznámit. Povím vám, co nás čeká, seznámím vás s prostředím. Pak se půjdete projít, zajdete si do bazénu nebo do sauny a pak se pozdravíme na večeři. Bude to gurmánský zážitek, věřte mi! Večeře na Vistě jsou výjimečné! 

V sobotu ráno vás bude čekat snad ta nejlepší z hotelových snídaní co existuje! Já tady vždy lituju, že mám žaludek jen jeden :). 

Následně, podle toho, jaké bude počasí, si zacvičíme venku, nebo v tělocvičně. Zaměřím se primárně na to, abyste se nejen zapotili, ale hlavně se naučili něco na doma, co budete používat potom. Nastavíme vám správnou techniku cviku tak, aby i pár opakování dávalo zabrat a nemuseli jste skákat hodinu. 

Po obědě se znovu potkáme na… Nechci říkat přednášce. Prostě si s vámi chci popovídat. Chci vědět, co vás ve vašem způsobu stravování trápí, s čím si myslíte, že byste měli přestat, ale prostě nějak to nejde, jak to vše souvisí s vašim způsobem života… Povím vám, jak si stravu přizpůsobit životu, aby vás naplňovala energií, dávala sílu a umožňovala nějaké změny, nikoli jak si život přizpůsobit krabičkám s kuřecím s brokolicí (nic proti kuřecímu a brokolici, ale jimi svět nekončí). Možná už na večeři zkusíte své nové principy uplatnit! Možností bude zase nespočet. 

Večer si sedneme na pohodlné pytle v tělocvičně, abychom si řekli pár slov o tom, jak se mění postava s věkem, porody, co s tím dělat, jestli už není pozdě. Pobavíme se i o takzvaných problémových partiích. Občas se postavíme a ukážeme si nějaký účinný cvik na tu či jinou oblast. 

V neděli se potkáme ještě před snídaní na ranní cvičení, které vás nakopne nejen do tohoto dne, ale pokusím se vám skrz něj předat energii na další novou kapitolu vašeho života, kde se zaměříte více na sebe, své pocity, své zdraví a dobrou náladu. 

Po snídani už budeme balit, a někdo možná ještě stihne bazén nebo saunu na rozlučku. Toto je můj plán na říjnový víkend! 

🡢 Více informací o pobytu 🡠